Regionalne Muzeum Cebularza

poznaj tradycję Lubelszczyzny

Oblicza cebularza

"OBLICZA CEBULARZA" to zabawa inspirowana zjawiskiem pareidolii, czyli dostrzegania znajomych kształtów (szczególnie twarzy) w układzie innych przedmiotów, kształtów czy w zjawiskach. 

Zabawa polega za prowokowaniu tego wrażenia poprzez ułożenie warzyw i owoców w odpowiednio dobrany sposób na cebularzu tak, aby uzyskać swoisty obraz twarzy, czyli oblicza.
Bogactwo kształtów i kolorów warzyw i owoców pozwala na szereg fantazyjnych kombinacji, które mogą przedstawiać oblicza różnej płci, w różnym wieku, a nawet w różnych nastrojach.
Jest to kreatywny sposób na poznawanie bogactwa różnorodności warzyw i owoców, które powinny stanowić lwią część zdrowo zbilansowanej diety każdego człowieka.
Najmłodsi w trakcie zabawy poznają przez dotyk, wzrok, zapach a nawet słuch (podczas krojenia i rozdzielania) świat "od kuchni". Zaprzyjaźniają się z tym co najzdrowsze, a w przyszłości będą z całą pewnością chętnie sięgać po warzywne i owocowe przekąski.
Idea "OBLICZA CEBULARZA" jest projektem w trosce o zdrowie i zachętą do spędzania wspólnego czasu w kuchni oraz przy rodzinnym stole, na którym królują warzywa i owoce w dobrym towarzystwie, np. cebularza.
ZAPRASZAMY !!! ZACHĘCAMY!!! POZDRAWIAMY :-)