Regionalne Muzeum Cebularza

poznaj tradycję Lubelszczyzny

Interaktywne pokazy w żywym muzeum cebularza


Piekarz2Esterka1  Na świecie istnieją skarby: skarby piratów, skarby zakopane w ziemi, skarby historyczne i skarby lokalne takie jak cebularz

 W Regionalnym Muzeum Cebularza podczas interaktywnego pokazu z udziałem legendarnej Esterki oraz piekarza Franka przedstawiona jest geneza powstania tego wspaniałego wypieku, który od setek lat napełnia żołądki i sprawia radość ludności z terenu Lubelszczyzny oraz ich gości. Podczas wizyty w muzeum każdy dowie się czegoś z historii Lublina, pozna legendę i przepis na cebularze oraz odkryje właściwości jego składników. W czasie pokazu na chwilę można stać się piekarzem przyczyniając się do powstania aromatycznych cebularzy.

 Lekkość formy przekazu i elementy angażujące naszych gości pozwolą fantastycznie spędzić czas i poszerzyć wiedzę poprzez zabawę. Podczas części warsztatowej każdy uczestnik wykonuje swojego cebularza. Spotkanie zakończone jest degustacją.

 Zapraszamy na pyszną godzinę wrażeń dla małych i dużych! 

 

Sezon Lublin 2021

Zapraszamy na pokazy w ramach Sezonu Lublin 2021. 

 Aby skorzystać z oferty wakacyjnej edycji Sezonu Lublin 2021 należy wydrukować kupon rabatowy i przy zakupie biletu wymienić go na bliet ze zniżką. Pokazy w ramach Sezonu Lublin odbywają się w/w terminach: 13.06, 27.06, 11.07, 25.07, 08.08, 05.09 - o godz. 14.30.

Z uwagi na ograniczona ilość miejsc obowiązuje wcześniejsza rezerwacja.

Rezerwacja i wejściówki dostępne na: evenea.pl